Opis:
Firma Accuphase przygotowała zintegrowany odtwarzacz, który ma na celu dorównać, a nawet przewyższyć to, co mają do zaoferowania najlepsze konstrukcje dzielone innych firm.
W modelu DP-700, bo o nim mowa, zastosowano ten sam, znakomity napęd SACD/CD, co w topowym, dzielonym DP-800/DC-801. Znajdziemy w nim również opracowany samodzielnie proces obróbki sygnału DSD nazwany MDSD (Multiple Double Speed DSD), umożliwiający bezpośrednią konwersję sygnału DSD, bez pośrednictwa filtrów, na sygnał analogowy. W skrócie, układ ten w pierwszej fazie dubluje prędkość próbkowania DSD, pozwalając go przetwarzać w postaci 5,6448 MHz. Następnie sygnał powielany jest tak, aby otrzymać osiem identycznych (równoległych) sygnałów. Ostatnim działaniem jest opóźnienie każdego z tych sygnałów o jeden cykl. Otrzymujemy więc osiem gałęzi, z osobnymi przetwornikami i układami wyjściowymi, których sygnał jest na wyjściu sumowany. Układ ten działa jak filtr cyfrowy 8. rzędu, który w żaden sposób nie zmienia fazy sygnału w całym paśmie przenoszenia.
Kiedy Accuphase wprowadził do sprzedaży model DP-800/DC-801, według wielu nastała nowa epoka w dziedzinie Źródeł cyfrowych. Urządzenie to automatycznie stało się referencją w odtwarzaniu płyt SACD w wielu studiach nagraniowych i prywatnych systemach. Nowy model DP-700 jest zintegrowanym odtwarzaczem SACD, opartym na "dzielonym bracie", w którym także - po wielu dyskusjach - zrezygnowano z odtwarzania sygnału wielokanałowego, stawiając na granie w stereo. W sekcji napędu zastosowano dedykowany mu układ DSP kontrolujący cyfrowe serwo, gwarantujący perfekcyjną dokładność w czytaniu danych z płyty. Drugim ważnym elementem jest mechanika- układ z soczewkami zamocowany został na bardzo sztywnej, wykonanej z ciężkiego odlewu platformie, co umożliwiło bardzo szybki dostęp do ścieżek.
W sekcji procesora znajdziemy zaawansowany układ MDSD, pozwalający pominąć standardowe filtry cyfrowe. Wraz z sekcją przetwornika D/A oraz wyjściem analogowym, zbudowanymi według koncepcji MDS++, otrzymujemy system eliminujący błędy odczytu do minimum i jednocześnie działający jak filtr górnozaporowy - zarówno dla gałęzi zbalansowanej i jak i niezbalansowanej- eliminując w ten sposób dodatkowe filtry ze ścieżki. Podwójna szybkość przetwarzania sygnału DSD umożliwia bezproblemowe zastosowanie cyfrowej regulacji dźwięku aż do -80 dB bez utraty jakości dźwięku.
Wewnętrznie DP-700 jest zbudowany tak, aby obydwie sekcje - czytająca i przetwarzająca- były od siebie całkowicie niezależne. Wejścia cyfrowe pozwalają zaś na korzystanie z odtwarzacza w roli przetwornika D/A dla zewnętrznych źródeł sygnału cyfrowego. Warto też wspomnieć, że w urządzeniu zastosowano tzw. 'Direct Balanced Filter', całkowicie oddzielając od siebie gałąź z sygnałem niezbalansowanym od gałęzi zbalansowanej.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
* Odtwarzane typy płyt- CD/SACD stereo
* Wejścia cyfrowe - HS-Link; koaksjalne; optyczne; częstotliwość próbkowania: 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz (16-24 bity); z wejścia HS-Link: 176,4 kHz, 192 kHz (24 bity), 2,8224 MHz (DSD)
* Przetwornik D/A - MDS++; MDSD
* Pasmo przenoszenia - 0,5-50 000 kHz (+0,-3 dB)
* THD+N - 0,0008 % (20-20 000 Hz)
* Stosunek S/N - 114 dB
* Dynamika - 110 dB (wejście 24 bit, filtr górnozaporowy na "off")
* Separacja kanałów - 108 dB (20-20 000 Hz)
* Napięcie wyjściowe i impedancja
XLR - 2,5 V/50 omh
RCA - 2,5 V/50 omh
* Regulacja poziomu głosu - 0-80 dB (w domenie cyfrowej)
* Pobór mocy - 35 W
* Wymiary (W/H/D) - 477/156/394 mm
* Waga: 27 kg
Najważniejsze cechy użytkowe:
* Sztywny, odporny na drgania napęd SACD/CD
* Innowacyjny procesor sygnału MDSD
* Konwerter D/A MDS++ z ośmioma równoległymi przetwornikami
* "Direct Balanced Filter" z całkowicie odseparowanymi ścieżkami sygnału zbalansowanego i niezbalansowanego
* Układ pętli PLL "Ultra Jitter-Free Plus"
* Cyfrowe wyjścia i wejścia, łącznie z interfejsem HS-Link
Wszystkie sprzedawane przez Nas przedmioty są zakupione w Polsce, objęte pełną gwarancją producenta. Serwis w POLSCE.
ZAPRASZAMY NA ODSŁUCH URZĄDZENIA! POSIADAMY 3 SALE ODSŁUCHOWE. JEŻELI CHCESZ UMÓWIĆ SIĘ NA ODSŁUCH W NASZYM SALONIE ZADZWOŃ (033) 812-47-19 ZAPRASZAMY!